Petek Temizliği

Petek Temizliği  işlevi ile kalorifer peteklerinin içinde bulunan tortularının peteğin alt kısmına çökmekte ve sağlıklı su dolaşımını engellemektedir. Bu da hem ısı kaybı hemde daha fazla doğalgaz yakıtı kullanılmasına sebebiyet verir.Petek temizliği işlevini iki yılda bir tekrarlamanız ve düzenli olarak peteklerinizi kontrol ettirmelisiniz.

Petek Temizliğine gereken önem verilmediği takdirde, peteklerinizin tamamen kullanılmaz hale gelmesine ve hurdaya çıkmasına bile sebep olunabilir. Bu da sizin için daha çok masraf ve uğraş demek olacaktır. Petek Temizliği işlemini özellikle kış ayları gelmeden,petekler inizi kullanmadan önce yaptırmalısınız. Zamanında yaptıracağınız petek temizliği ile sizi ısı kaybı ve maliyetli yakıt tüketiminizi  gidererek doğru bir biçimde ısı alabilirsiniz.Kalorifer peteklerinin ısınmasını sağlayan su zaman içinde kir ve kireçlenmelere neden olur. Buda ısınma sisteminden istediğiniz sonucu alamama gibi olumsuz olaylara  sebeb verir. Petek temizliği yapılmayan ısınma sistemleri işlevini her kullanıldığı gün işlevini yitirirken sizede maddi acıdan külfetlere neden olmaktadır.

Petek-Temizliği-Öncesi-ve-Sonrası

Peteklerin üst tarafları gayet iyi ısınmakta, fakat alt taraflar az ya da hiç ısınmıyor sağlıklı bir ısı alamıyorsunuz bakımsız geçen yılların ardından peteklerde oluşan kir, pas ve kireç tortularıdır yani petek temizliğinin yapılmamasıdır. Petek Temizliği  2 yıldan uzun süredir petek temizlemeişlemi yapılmıyorsa, kesinlikle kimyasal kullanılarak yapılan petek temizleme işlemini yaptırmalısınız. Petek temizliği, kalorifer tesisatının ve peteklerin bakımı anlamını taşır ve ısınma için önemlidir.

Tesisat bakım işlemi yapıldığında, ısı kaybı ve doğalgaz faturasında ki maliyet kayıplarını fark edeceksiniz. Petek Temizliği işleminde kullandığımız bu kimyasal ilaç, kalorifer sistemi ve donanımı için özel olarak geliştirilmiş olup kesinlikle kalorifer sistemine zarar vermez aksine sistemi koruyucu özeliği vardır.Dalsa firması yeniliklere ve her türlü teknolojik hizmete açık olmasıyla Firmamız sürekli gelişen teknik ve teknolojiyi  her zaman önem vererek sektördeki başarısını arttırmak ve müşteri memnuniyetini sürekli kazanarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz.